o nas

misja

Zanim Zakłady Tytoniowe trafiły w ręce spółki Hemplab Sp. z o. o. po zdewastowanych stropach biegały szczury a między piętrami latały gołębie. Brzmi może zabawnie, ale tak dokładnie było. Właściciel firmy, grając tam na symulatorze golfa dostrzegł potencjał tego miejsca, zaczynając od przeniesienia tam laboratorium konopnego, wraz ze wspólnikami podjął decyzję o udziale w przetargu organizowanym przez syndyka na zakup zakładów.
Od 2022 roku teren fabryk stał się oficjalnie własnością Hemplabu.

Jak można się domyślić nie skończyło się na produkcji olejków konopnych. Za to od tego się zaczęło. Widząc ogromne możliwości rozwoju i roztaczającej się wizji niezwykłej rewitalizacji podjęliśmy wyzwanie stworzenia na mapie Lublina miejsca, którego jeszcze nie było. Takiego gdzie biznes, kultura, sztuka, rozrywka wzajemnie się uzupełniają i integrują społeczność, która się tutaj stworzy.

Jesteśmy na początku tej drogi, nie do końca wierząc, że bardzo świeże marzenia się już spełniają i pozwalają nam dalej planować rozwój “tytoni” już z większą pewnością, że te szkice nie zostaną tylko na papierze.

Ten zaledwie ponad rok ciężkiej pracy pokazał nam, jak bardzo Lublin czeka na postindustrialną przestrzeń i nową historię, która się tu napisze. Wygląda na to, że to oczekiwanie, będzie krótsze niż ktokolwiek, kiedykolwiek się spodziewał.

zespół

Rozwój nowych ,,Lubelskich Tytoni” nie działby się tak dynamicznie gdyby nie twórczy i zdeterminowany zespół przepełniony pasją w realizowaniu misji o stworzeniu czegoś, co stanie się dumą tego miasta.

Mając świadomość, że mamy przed sobą niełatwe zadanie, bo ,,tytoniowe” mury wciąż wymagają gruntownej renowacji, która zajmie zapewne jeszcze kilka lat, działamy w przyśpieszonym tempie, żeby sprostać oczekiwaniom kolejnych najemców, którzy tak samo jak my uwierzyli w ideę stworzenia na tym terenie czegoś wyjątkowego.

Jednak, żeby zrealizować te wizje musimy skoordynować szeroki zakres działań. Intensywnie współpracujemy z lokalnymi architektami, artystami, uczelniami i inwestorami. Ta kolaboracja owocuje imponującymi efektami, które powoli można tutaj zauważyć. Ważnym elementem całej pracy nad rewitalizacją jest dbałość o zachowanie dziedzictwa kulturowego i historycznego tego miejsca. Zależy nam na wyeksponowaniu i nienaruszeniu oryginalnych elementów architektonicznych i przemysłowych, które są elementem charakterystycznym tej przestrzeni

mkw powierzchni magazynowej
0
mkw powierzchni biurowej
0
firmy, które nam zaufały
0

chcesz stać się częścią LZT?

zadzwoń do nas 789 477 907

posiadamy kilkadziesiąt tysięcy metrów wolnych przestrzeni, przyjdź do nas ze swoim pomysłem i wymyślmy jak rozwinąć Twój biznes!