rewitalizacja

biura w fermentowni nr 1

w najstarszym budynku zakładów zaczęła się też pierwsza adaptacja przestrzeni przeprowadzona przez nowe Lubelskie Zakłady Tytoniowe. Historia projektu tego obiektu sięga 1933 r. w tym samym roku otrzymano pozwolenie na budowę i zakłada się, że od razu przystąpiono do realizacji planów budowlanych.

w 2021 roku właściciel spółki Hemplab grając tu na symulatorze golfa wpadł na pomysł przeniesienia części produkcyjnej firmy i aranżację części biurowej.

z szacunkiem do historii projekt wnętrz miał być nienarzucający, komponujący się z duchem tego miejsca i wypełniony wspomnieniami o dawnej epoce przemysłu tytoniowego. dlatego na ścianach możemy poczytać trochę starych dokumentów, pooglądać ręcznie robione projekty architektoniczne, zagrać na zakładowym pianinie, poczytać odfumigowane już książki z oryginalnej biblioteki pracowniczej, napić się kawy na przemysłowych stołach wyciągniętych z fermentowni, odpocząć na odremontowanych fotelach 366-ikonach polskiego wzornictwa zastanych w różnych budynkach zakładów. wszystko w duchu retro, bez pretensjonalnej nowoczesności, ale jednak w pewnego rodzaju świeższej formie.

przed

po

mkw powierzchni magazynowej
0
mkw powierzchni biurowej
0
firmy, które nam zaufały
0